O mnie

Agnieszka Lis

Przewodnik po Jurze

Choć z wykształcenia jestem politologiem, to od lat moją największą pasją jest TURYSTYKA. Mieszkam w Olkuszu – sercu Jury, dlatego teren Jury jest mi szczególnie bliski.

Swoją przygodę z przewodnictwem rozpoczęłam w roku 2010, kiedy to z rąk marszałka województwa małopolskiego otrzymałam uprawnienia przewodnika terenowego po Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej, a z rąk dyrektora OPN-u licencję przewodnika ojcowskiego. W międzyczasie uzyskałam także uprawnienia do oprowadzania wycieczek po Podziemiach Rynku Głównego w Krakowie.

 

Na co dzień jestem związana z Olkuską Grupą Turystyczną AMONIT oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym. W latach 2014 – 2018 miałam przyjemność reprezentować przewodników PTTK w Samorządzie Przewodnickim Województwa Małopolskiego. Obecnie prowadzę własną firmę przewodnicką pod nazwą Jurajskie Wędrówki Agnieszka Lis.

 

Współpracuję z biurami podróży, a także szkołami z całej Polski. Mam na koncie obsługę kilkuset grup wycieczkowych. W trakcie 3 sezonów pracowałam również jako przewodnik dyżurny w Grocie Łokietka oraz Jaskini Ciemnej. W okresie wakacji często pełnię dyżury w Punkcie Informacji Turystycznej w Olkuszu. Od roku 2018 w mojej ofercie znalazły się także wycieczki z animacjami po Pustyni Błędowskiej.