O mnie

Agnieszka Lis

Przewodnik po Jurze

Choć z wykształcenia jestem politologiem, to od lat moją największą pasją jest TURYSTYKA. Mieszkam w Olkuszu – sercu Jury, dlatego teren Jury jest mi szczególnie bliski.

Przewodnictwem zajmuję się zawodowo od roku 2010. Posiadam uprawnienia - przewodnika terenowego po Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej, a także  licencję przewodnika ojcowskiego uprawniajacą do oprowadzania wycieczek po Ojcowskim Parku Narodowym. W roku 2016 uzyskałam również uprawnienia do oprowadzania wycieczek po Podziemiach Rynku Głównego w Krakowie.

 

Jestem związana z  Olkuską Grupą Turystyczną AMONIT oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym. W latach 2014 – 2018 miałam przyjemność reprezentować przewodników PTTK w Samorządzie Przewodnickim Województwa Małopolskiego. Obecnie prowadzę własną firmę przewodnicką pod nazwą Jurajskie Wędrówki Agnieszka Lis.

 

Współpracuję z biurami podróży, a także szkołami z całej Polski. Mam na koncie obsługę kilkuset grup wycieczkowych. W trakcie 3 sezonów pracowałam  jako przewodnik dyżurny w Grocie Łokietka oraz Jaskini Ciemnej.  Przez kilka sezonów miałam także okazję pełnić dyżury w Punkcie Informacji Turystycznej w Olkuszu.

 

 

Pozdrawiam i zapraszam na wspólne wędrówki po Ojcowskim Parku Narodowym, Pustyni Błędowskiej oraz Szlaku Orlich Gniazd.