Agnieszka Lis

Przewodnik po Jurze

Choć z wykształcenia jestem politologiem, to od lat moją największą pasją jest TURYSTYKA. Mieszkam w Olkuszu – sercu Jury, dlatego teren Jury jest mi szczególnie bliski.

Przewodnictwem zajmuję się zawodowo od roku 2010. Posiadam uprawnienia - przewodnika terenowego po Wyżynie Krakowsko - Częstochowskiej, a także  licencję przewodnika ojcowskiego uprawniajacą do oprowadzania wycieczek po Ojcowskim Parku Narodowym. W roku 2016 uzyskałam również uprawnienia do oprowadzania wycieczek po Podziemiach Rynku Głównego w Krakowie.

 

Jestem związana z  Olkuską Grupą Turystyczną AMONIT oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno – Krajoznawczym. W latach 2014 – 2018 miałam przyjemność reprezentować przewodników PTTK w Samorządzie Przewodnickim Województwa Małopolskiego.

 

Współpracuję z biurami podróży, a także szkołami z całej Polski. Mam na koncie obsługę kilkuset grup wycieczkowych. W trakcie 3 sezonów pracowałam  jako przewodnik dyżurny w Grocie Łokietka oraz Jaskini Ciemnej.  Przez kilka sezonów miałam także okazję pełnić dyżury w Punkcie Informacji Turystycznej w Olkuszu.

 

Pozdrawiam i zapraszam na wspólne wędrówki po Ojcowskim Parku Narodowym, Pustyni Błędowskiej oraz Szlaku Orlich Gniazd. 

 

 

Urszula Słaby

Przewodnik po Jurze

 

Moją wielką pasją jest turystyka.

Od 1984 r. należę do Polskiego Towarzystwa         Turystyczno – Krajoznawczego, 

a od 2005 r. jestem przewodnikiem jurajskim.

Przez blisko 30 lat byłam nauczycielką geografii.

W tym czasie zarażałam swoją pasją młodzież szkolną organizując liczne wycieczki i rajdy.